نامه پستی

آدرس

7917 Montrose Road
Potomac, MD 20854
USA

شماره های تلفن

دفترمرکز تعليمات اسلامی ۳۰۱ - ۳۴۰ - ۲۰۷۰
مدرسه روزانه مسلم کاميونيتی اسکول (MCS) ۳۰۱ - ۳۴۰ - ۶۷۱۳
مدرسه فارسی ( روزهای شنبه ) ۳۰۱ - ۳۴۰ - ۲۰۷۰

شماره فکس مرکز

دفترمرکز تعليمات اسلامی

۳۰۱ - ۴۲۴‏ - ۵۰۸۹

ايميل ها

گروه جوانان
گروه نوجوانان
مدرسه فارسی ( روزهای شنبه )
سئوالات شرعی
عضويت
مسئول وب سايت

اظهار نظرها و پيشنهادها

فرم اظهار نظر و پيشنهاد از طريق وب سايت

 

درباره ما

مركز تعليمات اسلامی واشنگتن يا آنطور كه معروف است آی - ئی - سی (IEC)، در شهر پوتومَك ايالت مريلند و در حومه شهر واشنگتن دی سی ، پايتخت ايالات متحده آمريكا واقع می ‏باشد .

ساختمان اين مركز پس از انقلاب اسلامی به ابتكار و همت گروهی از مسلمانان منطقه با هدف تعليم و اشاعه فرهنگ ناب محمدی و اهل‏بيت عليهم‏السلام خریداری و وقف گردید. نظر به موجود نبودن اساس کار وقف شرعی در آمریکا این ساختمان به بنیاد علوی واگذار گردید تا به عنوان متولی مسئولیت اداره آن موقوفه را برعهده گیرد. ساختمان و مجموعه موقوفه آن تا سال ۱۹۹۸ ميلادی توسط آن بنياد راساً اداره گرديد.

از آن سال بنياد با اتخاذ سياست ‏های جديد ، كمك های مالی خود را به حداقل ممكن رسانده و درخواست نمود تا مسلمانان منطقه خود اداره امور را در دست گرفته و هزينه ‏های اداره و نگهداری مركز را بپردازند.

از آن‏زمان تا سال 2011 مركز توسط هيئت امنائی از معتمدين منطقه عموماً از طريق كمك های مردمي و بعضاً برخی پرداخت های ضروری نظير هزينه تعميرات ساختمان توسط بنياد ، اداره و نگهداری گردید.

از سال 2011 آن کمک ها مقطی نیز قطع و مركز کلا بر اساس كمك های مردمی توسط هیئت امناء اداره و نگهداری می گردد.

مدیریت مرکز تحت اشراف حضرت حجت الاسلام والمسلمين بحرينی و با کمک داوطلبان مردمی خدمت در مرکز همچنان این مرکز را یکی از مهمترین مراکز آموزش و تبلیغ فرهنگ اهل بیت عصمت طهارت (ع) در آمریکا نگاه داشته است و آنرا به پایگاهی برای شیفتگان و عاشقان ولایت تبدیل نموده است. حضور عالم متعهد حضرت حجت الاسلام والمسلمين بحرينی که مجوز جمع آوری وجوهات شرعیه را از چندین تن از مراجع معتبر شیعه را دارا می باشند سبب تسهیل پرداخت این وجوهات توسط شیعیان آمریکا و کانادا گردیده استت و فعاليتهای سازنده ای که در جهت ايجاد اعتماد و اطمينان و جذب مسلمانان منطقه انجام گردیده است سبب تحرکی پویا در جامعه مسلمان منطقه گردیده است.

اقامه نماز‏هاي روزانه ، جمعه ، برگزاري اعياد مذهبي، و دعاهاي كميل و توسل ، سخنرانيهايی پيرامون امامت ، بحثهائي از معراج‏السعاده ، تفسير قران مجيد و ساير جشنها و مراسم مذهبي و ملي از جمله برنامه ‏های اين مركز مي‏باشد كه توسط و يا تحت نظر حجة‏الاسلام بحريني ارائه ميگردد.

انجام خدمات شرعي نظير عقد و ازدواج ‏، طلاق ، قبول وجوهات شرعي از قبيل خمس ، زكات ، نذورات ، صدقات و غيرو نيز از جمله اموری است كه توسط ايشان سرپرستی ميگردد .

اين خدمات آموزشي و تبليغي و مذهبي جهت مسلمانان منطقه بخصوص شيعان اهل‏ بيت عصمت و طهارت از كشورهاي ايران ، افغانستان ، پاكستان ، عراق ، آمريكا و ديگر كشورها ارائه ميگردد .

نظر به سابقه و مكان آن در نزديكي پايتخت اين مركز هميشه محلي براي دوستداران اهل ‏بيت و از مهم ترين مراكز اسلامي در آمريكاست .

اين مركز با داشتن مدرسه تمام وقت اسلامي تاكنون صدها فارغ‏ التحصيل در مقاطع مختلف تحصيلی داشته است . همچنين مدرسه يك‏روز در هفته فارسي زبان در روزهاي شنبه ، براساس برنامه‏ هاي درسي ايران ، زبان فارسي را در محيطي اسلامي به علاقه ‏مندان آموزش ميدهد . به ‏علاوه مدرسه ديگري نيز به‏ شيوه يكروز در هفته ، روزهاي يكشنبه كلاس های مذهبی به‏ زبان انگليسی ارائه ميكند .

سالن بزرگ اين مركز نيز اغلب جهت برگزاري مراسم ختم ، ازدواج و  جشن‏هاي اسلامي توسط مسلمانان منطقه مورد استفاده قرار ميگيرد .

پايگاه اينترنتي http://iec-md.org شبكه رسمی اين مركز مي‏باشد كه  جهت برقراري ارتباط مستمر با مسلمانان منطقه و جهان و كوشش در جهت ارائه اسلام ناب اهل ‏بيت (ع) ايجاد گرديده است . با استعانت به درگاه احديت اين پايگاه توانسته است در حد امكان خدمات مناسبي را جهت بسياري از عاشقان اهل‏بيت در سراسر عالم قرار دهد .

راه درازي در پيش است و ما بدون كمكهاي فكري مادي و معنوي شما نمي‏توانيم اين بار سنگين را بنحو دلخواه به مقصد برسانيم .

خادمین مرکز

مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن یک مرکز غیر انتفاعی مذهبی-آموزشی می باشد که تحت قوانین ایالت مریلند ثبت گردیده است و فعالیت می نماید.

مدیریت و اداره مرکز از طریق هیئت امنای مرکز و مدیران اجرایی آن و  مشاورین مورد وثوق اعضای مرکز و با کمک و همیاری گروهی از داوطلبان صورت می گیرد.

فعالیت های این مرکز تحت اشراف و نظارت و مدیریت عالیه حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ احمد بحرینی امام مرکز می باشد. هیئت امنای مرکز در حال حاضر (اکتبر ۲۰۲۰) شامل پنج تن از معتمدین مردم برادران سلیمیان،  الطافی، مصلحت، بقایی و امام مرکز می باشد. مجموعه ای از مشاورینی که این هیئت امنا را در اداره مرکز یاری می نماید همچنین بر اساس موضوعات تخصصی دیگر (نظیر امور پزشکی، مالی، و شبکه اینترنتی، معماری،...) از دیگر یاران مرکز جهت غنی شدن تصمیمات هیئت امنا بهره برده می شود.

خواهر دولتی مسئول امور دفتر مرکز می باشند. برادر رضا بقائی مسئول فعالیت های گروه جوانان محبان فاطمه (س) می باشند. امور مالی مرکز نیز تحت نظارت حسابدار رسمی برادر شمس آذر می باشد.